تکمیل سرگرمی سرگرمی عکس منتخب روز

تکمیل: سرگرمی سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت نفت به ۴۵ دلار سقوط می‌کند؟

اد مورس، مدیر تحقیقات کالای “سیتی گروپ” در مصاحبه با فایننشیال پست خاطرنشان کرد نفت ممکن است تا ۱۲ ماه آینده به ۴۵ دلار در هر بشکه بازگردد و خوش‌بینی به قیمت‌ها

قیمت نفت به ۴۵ دلار سقوط می‌کند؟

قیمت نفت به ۴۵ دلار سقوط می کند؟

عبارات مهم : میلیون

اد مورس، مدیر تحقیقات کالای “سیتی گروپ” در مصاحبه با فایننشیال پست خاطرنشان کرد نفت ممکن است تا ۱۲ ماه آینده به ۴۵ دلار در هر بشکه بازگردد و خوش بینی به قیمت های بالاتر بر مبنای تحلیل اشتباه هست.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزنس اینسایدر، این آینده نگری کننده بزرگ نفت که نسبت به ریزش قیمت نفت در سال ۲۰۱۴ هشدار داده بود و همچنین به درستی آینده نگری کرده بود که گروه اوپک پلاس توافق کم کردن تولید خود را سریعتر از زمانی که همه انتظار دارند آخر خواهد داد، اظهار کرده است بهره وری سرمایه و پیشرفت های فناوری که بازیابی نفت را اصلاح بخشیده است بر ضد سناریوهای خوش بینانه جهت زیاد کردن قیمت ها عمل می کند لیکن هر چه قیمت بازیابی بهتر باشد، نفت بیشتری می تواند با هزینه ارزان تولید شود. همچنین کسانی که به زیاد کردن قیمت نفت خوش بین هستند، در ارزیابی خود از تسریع افت تولید نفت جهانی اشتباه کردند لیکن تسریع افت تولید تنها در میادین قدیمی روی داده است که حدود ۴۵ تا ۵۰ درصد از تولید جهانی را تشکیل می دهند.

مورس گفت: این غیرمنطقی است که کم کردن تولید را در مناطقی مانند نفت شنی کانادا که تولید افت نخواهد کرد آینده نگری کنیم. این تحلیلگر همچنین خاطرنشان کرد اوپک در مدت بیش از ۵۰ سال، همواره به طور میانگین ۳۵ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است.

قیمت نفت به ۴۵ دلار سقوط می‌کند؟

به گفته مورس، حتی اگر فرض کنیم قیمت افت ۵ درصد جهت این میادین قدیمی، باعث کمبود عرضه دو تا سه میلیون بشکه در روز می شود، همچنان حدود نصف میزان کاهشی است که افراد خوش بین به اوج رفتن قیمت ها انتظار دارند.

مدیر بخش تحقیقات کالای “سیتی گروپ” تایید کرد که مسئله ظرفیت شناور تولید، یک نگرانی به حق در بازار نفت جهانی است ولی وی افزود: امکان تحویل مسئله واقعی است و در حال حاضر، به نظر می رسد اوضاع مطلوبی دارد. عربستان سعودی می تواند ۱۵ میلیون بشکه در روز نفت از طریق بنادر خود تحویل دهد و حدود ۳۰۰ میلیون بشکه نفت در مخازن خود در داخل کشور و همچنین ذخایر دیگری در خارج دارد. به عبارت دیگر عربستان می تواند ۱۵ میلیون بشکه در روز نفت صادر کند ولی تنها ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز نفت تولید می کند.

اد مورس، مدیر تحقیقات کالای “سیتی گروپ” در مصاحبه با فایننشیال پست خاطرنشان کرد نفت ممکن است تا ۱۲ ماه آینده به ۴۵ دلار در هر بشکه بازگردد و خوش‌بینی به قیمت‌ها

با این حال مورس تایید کرد که در میان مدت قیمت نفت به علت اختلالات عرضه احتمالی در لیبی و ونزوئلا، تحریم های کشور عزیزمان ایران و جنگ تجاری میان آمریکا و چین همچنان اوج خواهد ماند ولی در سال آینده قیمت نفت برنت ممکن است به محدوده بین ۴۵ تا ۶۵ دلار در هر بشکه سقوط کند.

واژه های کلیدی: میلیون | سال آینده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz