تکمیل سرگرمی سرگرمی عکس منتخب روز

تکمیل: سرگرمی سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری رکوردشکنی هالیوود در سال ۲۰۱۷

گیشه سینما در سال ۲۰۱۷ اوج و پایین بسیار داشت ولی در مجموع فروش فیلم‌های هالیوودی در دنیا به رکوردی تازه رسید.

رکوردشکنی هالیوود در سال ۲۰۱۷

رکوردشکنی هالیوود در سال ۲۰۱۷

عبارات مهم : میلیون

گیشه سینما در سال ۲۰۱۷ اوج و پایین بسیار داشت ولی در مجموع فروش فیلم های هالیوودی در دنیا به رکوردی تازه رسید.

به گزارش خبرآنلاین، میزان استقبال تماشاگران از آثار سینمایی در آمریکایی شمالی به پایین ترین میزان در ۲۷ سال گذشته رسید. با این میزان از همکاری بیش از ۱۱ میلیارد دلار بلیت در گیشه ها فروخته شد که ۲.۳ درصد از سال پیش کمتر است.

با این حال فروش جهانی آثار هالیوودی تا ۳ درصد رشد داشت و به رکورد تازه ۳۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار رسید که ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار آن خارج از مرزهای آمریکای شمالی به دست آمده است.

در سال ۲۰۱۶ فروش فیلم های هالیوودی در دنیا حدود ۳۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار بود که نسبت به سال پیش از آن تنها ۱ درصد رشد داشت. بنابراین سال ۲۰۱۷ خبر از رشد صنعت سینما در کشورهای متفاوت می دهد.

از فیلم های موفق گیشه آمریکای شمالی در سال گذشته می توان به «دیو و دلبر»، «سریع و خشمگین»، «نگهبانان کهکشان» و «زن شگفت انگیز» اشاره کرد.

پرفروش ترین فیلم سال گذشته سینمای دنیا «دیو و دلبر» بود که با فروش ۱ میلیارد و ۲۶۰ میلیون دلاری به کار خود آخر داد و بعد از آن فیلم «سریع و خشمگین ۸» واقع شده است است که به فروش ۱ میلیارد و ۲۳۰ میلیون دلاری دست پیدا کرد. «جنگ ستارگان: آخرین جدای» عنوان سومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۷ را در اختیار دارد. این فیلم هنوز در حال اکران است و هنوز رقم نهایی فروش آن مشخص نیست ولی در سال ۲۰۱۷ به فروش ۱ میلیارد و ۴۰ میلیون دلاری دست پیدا کرد.

در این میان یکی از موفق ترین آثار هالیوودی در گیشه فیلم ترسناک «آن» (It) بود که با بودجه ۳۴ میلیون دلاری ساخته شد و در دنیا ۶۹۸ میلیون دلار فروش داشت.

رکوردشکنی هالیوود در سال ۲۰۱۷

واژه های کلیدی: میلیون | هالیوود | آمریکایی | هالیوودی | فیلم های هالیوودی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz